BİZİ TAKİP EDİN!
 

Denizlerimizin Geleceği için Yeşil Zeka Teknolojilerin Gücü

Denizlerimizin Geleceği için Yeşil Zeka Teknolojilerin Gücü

Gezegenimizin mavi yüzü denizlerimiz, göllerimiz, su kaynaklarımız son zamanlarda ciddi sorunlarla karşı karşıya. Denizlerimizde artan kirlilik, müsilaj sorunları ve iklim değişikliği gibi tehditler büyük bir tehlike oluşturuyor. Denizlerin sürdürülebilirliği yalnızca deniz ekosistemi için değil, tüm insanlık için kritik bir konu. Su, yaşamın temel kaynağı ve korumak için var gücümüzle çalışmalıyız.

KoçSavunma olarak, denizlerimize duyduğumuz sorumlulukla iki önemli ürün geliştirdik.

Smartium Clean, son zamanlarda karşı karşıya kaldığımız deniz kirliliği sorununa yenilikçi bir yaklaşım sunuyor. Yeşil zeka teknolojisinin gücünü kullanarak deniz temizliğini daha etkili ve verimli hale getirip, sürdürülebilirliğe katkı sağlıyoruz.

Smartium Clean, çevreye saygı gösteren sıfır emisyonlu, enerjisini güneş enerjisi ve bataryalardan sağlayabilme özelliğine sahip. Akıllı sensörler ve çarpışma önleme teknolojisi ile deniz yüzeyindeki katı atıkları, müsilajı ve diğer çevresel kirleticileri etkili bir şekilde topluyor.

Smartium Clean, yalnızca denizlerde değil, aynı zamanda göller, su havzaları, havuzlar, nehirler ve plajlar gibi birçok farklı su yüzeyi alanında su temizliği için kullanılabilecek şekilde tasarlandı.

Bir diğer önemli ürünümüz; Smartium Blue, denizlerin oşinografik ve atmosferik koşullarını 7/24 takip eden bir ölçüm ve takip sistemi olarak tasarlandı. Bu yüksek teknoloji ürünü, belirlenen eşik değerler aşıldığında kullanıcıları anında uyarabilen bir özelliğe sahip. Bu sayede denizlerin sağlığına yönelik potansiyel tehlikeler hızla tespit ediyor ve önlem alıyor.

Yerli ve milli teknoloji ürünü Smartium Blue, otonom çalışma yeteneğine sahip olması sebebiyle sürekli izleme ve veri toplama işlemlerini çevre dostu bir şekilde sağlıyor.

Smartium Blue aynı zamanda su altında ve su yüzeyinde bir dizi önemli çevresel parametreyi ölçme yeteneğine sahip. Sıcaklık, bulanıklık, kirlilik, rüzgar hızı, oksijen seviyeleri, asitlik gibi değerleri hassas bir şekilde izler. Bu ölçümler, deniz ekosisteminin sağlığını izlemek ve çevresel değişikliklere hızlı bir şekilde tepki vermek için oldukça önemli.

Denizlerimizin sürdürülebilirliği için Smartium Clean, Smartium Blue gibi çevre dostu çözümlere daha fazla ihtiyacımız var. Geleceğimizi korumak hepimizin görevi, temiz denizler bu görevin en önemli parçalarından biri.

Berker Emre Tok - Kurumsal Sürdürülebilirlik Birim Yöneticisi